Menu

Lokalna Grupa Działania
"Owocowy Szlak"

 

Adres Biura:

Opole Lubelskie
ul. Lubelska 4
tel. 81 827 72 32
tel/fax 81 827 72 31
email: lgd.opolelubelskie@gmail.com

 

Otwarte Ekomuzeum Lubelszczyzny

W minioną niedzielę w Mini Skansenie „Wojciechosko Zagroda” w Wojciechowie odbyła się impreza otwierająca „Ekomuzeum Lubelszczyzny – Żywa Tradycja”, nową sieciową ofertę turystyki wiejskiej na Lubelszczyźnie. Ekomuzeum jest efektem projektu współpracy realizowanego przez trzy Lokalne Grupy Działania: LGD "Owocowy Szlak", LGD „Zielony Pierścień” oraz LGD „Kraina wokół Lublina” w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Na odwiedzających "Wojciechoską Zagrodę" czekali mistrzowie tradycyjnych rzemiosł, z którymi będzie można także spotkać się podczas zwiedzania Ekomuzeum Lubelszczyzny. Tym razem w jednym miejscu mistrzowie ożywili cały mini skansen.
 Pozostałych kilkudziesięciu gestorów ekomuzealnych obiektów prezentowała swoją ofertę na stoiskach pod namiotami oraz na scenie przed publicznością. W czasie imprezy Radio Lublin, nasz medialny patron, na antenie na żywo relacjonował  to co dzieje się na stoiskach a wystawcy mieli okazję promować Ekomuzeum Lubelszczyzny.
Podczas imprezy na scenie występowały lokalne zespoły z obszaru działania partnerskich LGD. Z terenu LGD "Owocowy Szlak" zaprezentował się ze swoim repertuarem Zespół „POWIŚLE” z Łazisk oraz Zespół im. Zofii Madejek „KALINA” z Puszna Godowskiego.
 

Zapraszamy na kolejne imprezy promujące projekt Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja":

 

22 września 2013 r.  - Pszczela Wola (teren LGD "Kraina Wokół Lublina")
29 września 2013 r. - Opole Lubelskie (teren LGD "Owocowy Szlak")

 

Wirtualny spacer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości z naszej strony podaj adres e-mail:

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrycji wpisując swój e-mail i klikając wypisz.