Menu

Lokalna Grupa Działania
"Owocowy Szlak"

 

Adres Biura:

Opole Lubelskie
ul. Lubelska 4
tel. 81 827 72 32
tel/fax 81 827 72 31
email: lgd.opolelubelskie@gmail.com

 

Podsumowanie imprezy plenerowej - "Teraz Pstrąg"

Za nami impreza plenerowa „Teraz Pstrąg”, która odbyła się 19 sierpnia 2012 roku na kąpielisku miejskim w Opolu Lubelskim. W programie znalazły się, oprócz grillowanego pstrąga – konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pływająca na wodzie kula zorba, kajaki, sprzęt wodny, finał turnieju siatkówki plażowej oraz koncerty muzyki szanty w wykonaniu Sławomira Stefaniaka, Kapeli Spod Stołu i weteranów tego gatunku - zespołu Cztery Refy.  Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” również wzięła udział w tym przedsięwzięciu,  organizując zawody wędkarskie – „Złap rybę” oraz konkurs kulinarny – „Sposób na pstrąga”.

W zawodach wędkarskich wzięli udział wędkarze z terenu powiatu opolskiego, łącznie 40 panów. I pomimo słonecznej, gorącej aury, która towarzyszyła zawodom udało się złowić kilka dorodnych okazów. Po wielogodzinnych łowach konkurs został rozstrzygnięty, którego zwycięzcą został Pan Artur Barwiński.

Podczas imprezy można było również posmakować potraw, które zostały przygotowane w ramach konkursu kulinarnego – „Sposób na pstrąga”. Udział w konkursie wzięły trzy organizacji – Klub Kobiet z Opola Lubelskiego, Stowarzyszenie Kobiet Łaziszczanki oraz Stowarzyszenie Kobiet Poniatowej Kolonii Szumiące Topole. Na stole znalazły się takie potrawy jak: pstrąg faszerowany borowikami podany z orientalnym ryżem na fasoli szparagowej z sosem maślanym; terrina z pstrąga z kurkami i galaretką cytrynową oraz pstrąg panierowany suszonymi pomidorami z cukinią. Oryginalność potraw i sposób podania były poddane ocenie jury konkursowemu. Zwyciężyła potrawa przygotowana przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Poniatowej Kolonii Szumiące Topole.  

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Zapraszamy do galerii

Wirtualny spacer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości z naszej strony podaj adres e-mail:

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrycji wpisując swój e-mail i klikając wypisz.