Menu

Lokalna Grupa Działania
"Owocowy Szlak"

 

Adres Biura:

Opole Lubelskie
ul. Lubelska 4
tel. 81 827 72 32
tel/fax 81 827 72 31
email: lgd.opolelubelskie@gmail.com

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Biuro LGD czynne jest w dni robocze

od poniedziałku do piątku

w godzinach 7.30 - 15.30

 

 


Podsumowanie szkolenia - "Małe Projekty - jak to zrobić"

2012-03-29
Podsumowanie szkolenia - Od 20 marca do 17 kwietnia br. istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie „Małych Projektów”, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.
 czytaj więcej

Szkolenie dla Beneficjentów LGD "Małe projekty - jak to zrobić"

2012-03-13
Szkolenie dla Beneficjentów LGD Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza na szkolenie "Małe projekty - jak to zrobić", które odbędzie się 28.03.2012 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim w godzinach 09:00 – 14:00.

Tematem szkolenia będzie zakres przygotowania wniosku o przyznanie pomocy w ramach "Małych projektów" działania 413 "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
czytaj więcej

NABÓR WNIOSKÓW - "Małe projekty" oraz "Odnowa i rozwój wsi"

2012-03-07
NABÓR WNIOSKÓW -  Samorząd Województwa Lubelskiego informuje o naborze wniosków w 2012 roku o przyznanie pomocy, ogłaszanym przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak” w ramach Działania 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania:

1. Małe Projekty

2. Odnowa i rozwój wsi
czytaj więcej

Targi turystyczne "Na Styku Kultur" - Łódź 24-26 lutego 2012 r.

2012-02-28
Targi turystyczne W miniony weekend w dniach 24-26 lutego 2012 roku Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak" wraz z sześcioma partnerskimi LGD promowała projekt współpracy D.N.A. - "Dziedzictwo - Naszą Atrakcją" podczas targów turystycznych "Na Styku Kultur" w Łodzi. Stoisko promocyjne zostało zorganizowane przez LGD "Kraina Rawki", która zapewniła barwną dekorację stoiska i potrawy służące do degustacji dla odwiedzających targi.czytaj więcej

Podsumowanie warsztatów "Wieś w nowej gospodarce: gospodarstwa i wioski tematyczne"

2012-02-17
Podsumowanie warsztatów

Za nami szkolenie z zakresu tworzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych, w którym licznie wzięli udział lokalni liderzy oraz przedstawiciele organizacji działających na naszym terenie, tj. KGW i stowarzyszenia. Prowadzący szkolenie Pan dr Wacław Idziak przedstawił uczestnikom szkolenia zagadnienia dotyczące nowej gospodarki oraz zasady działania wiosek tematycznych jak również sposoby zarabiania przy tego typu działalności, co zostało zobrazowane konkretnymi przykładami z funkcjonujących już wiosek. Po przeanalizowaniu zasobów rozwojowych obszaru LGD "Owocowy Szlak" uczestnicy pracowali w zespołach nad pomysłami na gospodarstwa i wioski tematyczne oraz specjalizację tematyczną świetlic, szkół i sklepów. Efektem pracy w grupach była prezentacja wypracowanych pomysłów, które miejmy nadzieję uda się wcielić w życie.

czytaj więcej

Warsztaty "Wieś w nowej gospodarce: gospodarstwa i wioski tematyczne"

2012-02-09
Warsztaty Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem wiosek tematycznych, które odbędą się 15 lutego 2012 roku w godzinach od 9.00 do 17.30 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim. Liczba uczestników ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze LGD "Owocowy Szlak" oraz pod numerem telefonu 081 827 72 32
czytaj więcej

Konsultacje społeczne dotyczące lokalnych kryteriów wyboru operacji

2012-01-26
Konsultacje społeczne dotyczące lokalnych kryteriów wyboru operacji W związku z wnioskami o zmianę lokalnych kryteriów wyboru operacji w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" odbyło się spotkanie na, którym zostały zaproponowane nowe kryteria. Niżej zamieszczamy propozycje zmian do lokalnych kryteriów.

Uwagi można składać w biurze LGD przy ul. Lubelskiej 4 w Opolu Lubelskim do dnia 30.01.2012 lub drogą mailową na adres lgd.opolelubelskie@gmail.com do godz. 15:00. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do udziału w konsultacjach.
czytaj więcej

Walne Zebranie Członków LGD "Owocowy Szlak" - 03.02.2012

2012-01-26
Walne Zebranie Członków LGD Informujemy, że dnia 3 lutego 2012 r. o godzinie 13.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego  w Opolu Lubelskim odbędzie się  posiedzenie Walnego Zebrania Członków Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak". W przypadku braku quorum o godzinie 13.00, został wyznaczony drugi termin posiedzenia na godzinę 13.30. W załączniku znajduje się planowany porządek obrad.czytaj więcej

Rada wybrała do dofinansowania operacje w ramach dzaiałań - "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

2012-01-25
Rada wybrała do dofinansowania operacje w ramach dzaiałań -

W dniu 28 grudnia 2011 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” w sprawie wyboru wniosków w ramach  naboru dla działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" i "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

Niżej przedstawiamy uchwały w sprawie wyboru operacji oraz listy operacji wybranych i nie wybranych do dofinansowania.

czytaj więcej

Konkurs - Turystyczne Odkrycia 2012

2012-01-20
Konkurs - Turystyczne Odkrycia 2012Zapraszamy do udziału w konkursie „Turystyczne Odkrycia 2012” organizowanego przez portal TargiTurystyczneOnline.pl.

Celem konkursu jest wyłonienie najatrakcyjniejszych ofert i atrakcji turystycznych oraz ich promocję i popularyzację na stronie TargiTurystyczneOnline.pl.
czytaj więcej

IV edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

2012-01-20
IV edycja konkursu Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza IV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:
czytaj więcej

LGD "Owocowy Szlak" w Gazecie.PL

2012-01-20
LGD W dzisiejszej Gazecie.PL ukazał się artykuł o LGD "Owocowy Szlak" dotyczący naszej działalności i promujący film - "Chwytaj dzień".

artykuł w Gazecie Wyborczejczytaj więcej

Wirtualny spacer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości z naszej strony podaj adres e-mail:

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrycji wpisując swój e-mail i klikając wypisz.