Menu

Lokalna Grupa Działania
"Owocowy Szlak"

 

Adres Biura:

Opole Lubelskie
ul. Lubelska 4
tel. 81 827 72 32
tel/fax 81 827 72 31
email: lgd.opolelubelskie@gmail.com

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Biuro LGD czynne jest w dni robocze

od poniedziałku do piątku

w godzinach 7.30 - 15.30

 

 


Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

2011-12-21
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego NarodzeniaNiech ten szczególny czas
Świąt Bożego Narodzenia
będzie dla Was okazją
do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych,
w atmosferze pełnej miłości
i wzajemnej życzliwości,
czytaj więcej

Warsztaty z rękodzieła

2011-12-12
Warsztaty z rękodziełaWszystkie osoby zainteresowane poznaniem tajników sztuki rękodzielniczej zapraszamy na warsztaty w najbliższy weekend organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak”. Tematem warsztatów będzie technika malowania na drewnie, rzeźba w drewnie oraz wikliniarstwo. Zajęcia będą trwały przez dwa dni szkoleniowe:

  1.  17.12.2011 od godz. 12:00 (sobota)
  2.  19.12.2011 od godz. 11:00 (poniedziałek)

czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Tradycyjna Ozdoba Choinkowa"

2011-12-12
Konkurs plastyczny „Tradycyjna Ozdoba ChoinkowaKonkurs "Tradycyjna Ozdoba Choinkowa" został zorganizowany z myślą o kultywowaniu i upowszechnianiu tradycji obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia, związanej z własnoręcznym wykonaniem ozdób choinkowych. Konkurs zostanie zorganizowany we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Termin i miejsce składania prac: 15 grudnia 2011 r., Pracownia Plastyczna Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, ul. Fabryczna 1.
czytaj więcej

Podsumowanie szkolenia - "Kuchnia regionalna jako forma promocji KGW"

2011-12-12
Podsumowanie szkolenia - Chęć poznawania nowych potraw i zgłębiania tajemnicy ich powstawania towarzyszy ludziom od zawsze. W miniony weekend  LGD "Owocowy Szlak" zorganizowała szkolenie pt. „ Kuchnia regionalna jak forma promocji Kół Gospodyń Wiejskich” w dwóch gminach: Łaziska i Karczmiska. Wzięły w nich udział aktywni członkowi lokalnych organizacji. Celem spotkania była promocja regionalnych potraw i zachęta do czerpania pomysłów z przepisów naszych pradziadów.  W części praktycznej zostały przygotowane potrawy, które na pewno dobrze sprawdzą się na świątecznym stole.czytaj więcej

Posiedzenie Członków Rady Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak"

2011-12-08
Posiedzenie Członków Rady Lokalnej Grupy Działania W odpowiedzi na ogłoszony konkurs w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” wpłynęło 6 wniosków oraz w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" 3 wnioski. W związku z zakończonym terminem naboru wniosków o dofinansowanie  8 grudnia 2011 r. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbędzie się posiedzenie Członków Rady Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak", poświęcone ocenie wniosków.czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo dla Beneficjentów LGD "Owocowy Szlak"

2011-11-16
Bezpłatne doradztwo dla Beneficjentów LGD Wszystkie osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat aplikowania o przyznanie pomocy finansowej w ramach działań:

1. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
2. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
czytaj więcej

Relacja z wizyt studyjnych w Krainie Rumianku i Grodzie Choina - Horodyszcze

2011-11-16
Relacja z wizyt studyjnych w Krainie Rumianku i Grodzie Choina - HorodyszczeMamy już za sobą wizyty studyjne w Hołownie i Wólce Bieleckiej, gdzie powstały wioski tematyczne "Kraina Rumianku" i "Gród Choina – Horodyszcze". W wyjazdach udział wzięło łącznie 80 osób z terenu Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak”. Celem przedsięwzięcia było pokazanie dobrych praktyk lokalnym liderom. W każdej z miejscowości uczestnicy wzięli udział w wykładzie poświęconym tworzeniu i funkcjonowaniu wiosek tematycznych oraz w warsztatach praktycznych stanowiących ofertę dla turystów.czytaj więcej

Program wyjazdu studyjnego "Gród Choina - Horodyszcze"

2011-10-25
Program wyjazdu studyjnego W załączniku program wyjazdu studyjnego do Wólki Bieleckiej "Gród Choina - Horodyszcze" oraz lista osób zakwalifikowanych na wyjazd. czytaj więcej

Program wyjazdu studyjnego do "Krainy Rumianku"

2011-10-17
Program wyjazdu studyjnego do W załączniku, do pobrania znajduje się program wyjazdu studyjnego do "Krainy Rumianku" oraz lista uczestników.
czytaj więcej

NABÓR WNIOSKÓW - "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw"

2011-10-14
NABÓR WNIOSKÓW - Samorząd Województwa Lubelskiego informuje o naborze wniosków w 2011 roku o przyznanie pomocy, ogłaszanym przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak” w ramach Działania 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania:

1. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

2. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstwczytaj więcej

Bezpłatne doradztwo dla Beneficjentów LGD "Owocowy Szlak"

2011-10-11
Bezpłatne doradztwo dla Beneficjentów LGD Wszystkie osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat aplikowania o przyznanie pomocy finansowej w ramach działań:

1. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
2. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
czytaj więcej

Wirtualny spacer

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości z naszej strony podaj adres e-mail:

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrycji wpisując swój e-mail i klikając wypisz.